تبليغات
تبليغات

آغاز انتخاب واحد ترم تابستان پیام نور + نکات مهم ترم تابستان 90 پي دي اف چاپ پست الكترونيكي
دوشنبه ، 27 تیر 1390 ، 10:50

اخبار پیام نور - ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پیام نور از یکشنبه 26 تیرماه آغاز شده است. دانشجویان پیام نور از ۲۶ تیرماه ۹۰ می توانند با مراجعه به سیستم گلستان و از مسیر : ثبت نام --> عملیات ثبت نام --> ثبت نام اصلی، از زمان ثبت نام و انتخاب واحد خود اطلاع پیدا کنند. هر دانشجو در یک زمان مشخص می تواند نسبت به انتخاب واحد ترم تابستان خود اقدام کند.

اطلاعیه ای در روز یکشنبه ۵ تیرماه ۹۰ بر روی خروجی سایت دانشگاه پیام نور قرار گرفت که بنظر میرسد حکایت از ليست ارائه دروس ترم تابستان ۹۰ دانشگاه پیام نور دارد. در این اطلاعیه لیست دروس ترم تابستان ۹۰ دانشگاه پیام نور به شرح زیر آمده است.
۱ - دروس سه نیمسال آخر کارشناسی به استثنا دروس عملی (براساس برنامه ۹ ترمه)
۲- دروس جبرانی کارشناسی ارشد به استثناء دروس عملی
۳-دروس عمومی ، دروس ارزشی و مهارتی به استثناء دروس معارف اسلامی
۴-دروس کارآموزی رشته های مختلف
۵-دروس تربیت بدنی ۱ و ۲
براساس آخرین اخبار رسیده در جلسه شورای مديران معاونت آموزش و سنجش دانشگاه پيام نور در روز ۲۱ تیرماه ۹۰ تصمیم برآن گرفته شد که دروس معارف اسلامی در ترم تابستان ارائه شود.

نکاتی مهم در رابطه با ترم تابستان ۹۰-۸۹ دانشگاه پیام نور

۱- زمان ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان ۹۰ دانشگاه پيام نور از تاریخ ۲۶ تیرماه ۹۰ می باشد.

۲- تاریخ دریافت کارت آزمون از  ۲۵ مرداد ۹۰ تا ۸ شهریور ۹۰ از طریق سیستم جامع دانشگاهی گلستان به آدرس  reg.pnu.ac.ir می باشد.

۳- شروع امتحانات ترم تابستان ۹۰ دانشگاه پيام نور از تاریخ ۱۲ شهریور ۹۰  می باشد.

۴-  دانشجویان فقط می توانند دروسی که دارای کد انتخاب واحد و تاریخ امتحان می باشد را اخذ نمایند.

۵- دانشجویانی که واجد شرایط معرفی به استاد می باشند (به استثناء دروس عملی) می توانند درس مورد نظر را از طریق مراجعه به آموزش مرکز و تکمیل فرم مربوطه انتخاب نمایند. مرکز موظف است در صورتیکه درس مربوطه دارای کد انتخاب واحد نباشد ، پس از دریافت نمره ،نسبت به ثبت در سیستم جامع خدمات آموزشی ، از طریق اصلاح درس و نمره اقدام نماید .

۶- ترم تابستانی درمرکز بین الملل ( برون مرزی) دانشگاه اجرا نمی شود.

۷- دانشجویانی که فقط با ۶ واحد درسی دانش آموخته می شوند ،درصورت عدم ارائه آن در دانشگاه می توانند، دروس غیرعملی مذکور را در سایر دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به صورت مهمان تحصیل نمایند.

۸- دانشجویان می توانند در ترم تابستان در مراکز یا واحدهای دیگر دانشگاه پيام نور نیز مهمان شوند مهلت مهمان شدن تا تاریخ ۳۰ تیرماه ۹۰ می باشد.

۹- همانند سالهای گذشته هر دانشجو حداکثر ۶ واحد می تواند در ترم تابستان انتخاب کند . (بیشتر از ۶ واحد شایعه است)

۱۰- نمرات ترم تابستان فقط در معدل کل اثر خواهد داشت.

۱۱- ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان بدون داشتن شرط خاصی برای کلیه دانشجویان امکان پذیر است.

۱۲- رعایت پیش نیاز در انتخاب دروس الزامی می باشد.

۱۳- در ترم تابستان پیام نور کلاس برگزار نمی شود بجز دروس تربیت بدنی ۱ و ۲ اگر ارائه بشود و دروس نمره میان ترم ندارند . (دروس خودخوان هستند بجز دروس تربیت بدنی ۱ و ۲ اگر ارائه بشود)

۱۴- شهریه ثابت در ترم تابستان نصف می باشد و از آنجا که دروس به صورت خودخوان ارائه میشود پس شهریه متغیر نیز نصف خواهد بود.

* زمان حضور دانشجویان پیام نور مرکز ورامین در کلاس تربیت‌بدنی 1 و 2 ترم تابستان را اینجا بخوانید.

آخرين ويرايش : سه شنبه ، 4 مرداد 1390 ، 13:37

Comments 

#39 ارمیتا 1392-03-25 10:43
سلام.باراولمهمیخوام تابستون درس بگیرممیشه بگین امسال تاریخ انتخاب واحدکی هستش؟؟اگه راهنمایی کنیدممنون میشم

پاسخ: با سلام. تقویم اینجاست:
http://www.pnu.charchoob.com/index.php/1389-05-12-16-03-12/2822--91-.html

#38 هژان 1391-06-04 22:16
باسلام من برای ترم تابستان 4 واحدگرفتم العان نمیخوام امتحان بدم اگر شهریه رو ندم چی میشه؟واسه ترم پاییز میتونم انتخاب واحد کنم؟ بدهکارمیشم یابی تاثیره؟اگر راهنماییم کنید ممنون میشم.

پاسخ: با سلام. خیر! ترم تابستان حذف اضطراری ندارد و به صرف نرفتن در سر جلسه امتحان، درس برایتان حذف می شود.
شهریه را هم باید تحت هر شرایطی بپردازید.

#37 دانشگاه پیام نور لرستان 1391-05-18 16:35
سلام من درس ترمودینامیک نویسنده سبزه ای رشته زمین شناسی کاربردی برای ترم تابستان 91 گرفتم ولی کتابش پیدانمیشه حالا باید چکار کنم ایامیتونم حذف اضطراری کنم.

پاسخ: می توانید سر جلسه امتحان نروید. چون ترم تابستان، حذف اضطراری ندارد.
البته می توانید به کتابخانه مجازی دانشگاه پیام نور سر بزنید شاید آنجا پیدا شد(اگر چاپ پیام نور باشد).

#36 مهتاب 1391-04-23 16:39
سلام من دانشجوي اهوازم.ميتونم براي ترم تابستان قزوين مهمان بشم؟
به چه صورت ميتونم اين كار رو انجام بدم
با تشكر از راهنمايي هاي شما

پاسخ: با سلام. شرایط انتقال را در صفحه زیر مطالعه فرمایید:
http://www.pnu.charchoob.com/index.php/1389-05-12-16-03-12/2764-1391-04-02-17-10-25.html

#35 سیما 1391-04-15 21:36
سلام من این ترم مشروط شدم میتونم ترم تابستان بردارم؟

#34 مهشید 1391-04-10 06:43
سلام ترم آخرمه هیچ ماده و تبصره ای وجود ندارد که بتوانم در ترم تابستان 10 واحد انتخاب کنم ؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ: بررسی کنید آزمون تک درس کی برگزار می شود و مثلا آیا می توانید در مهرماه امتحان تک درس بدهید یا خیر؟!

#33 moh79fathi@yahoo.com 1391-04-05 17:04
سلام من ارشد حقوق خصوصی هستم میخواستم بدونم اگر درس جبرانی نداشته باشم ترم تابستانی میتونم درس بردارم یا نه اگر 2 تا درس افتاده باشم چی؟ ممنون میشم اگر جواب برام ایمیل کنید.

پاسخ: با سلام. ربطی ندارد. مگر اینکه دروس جبرانی تان، پیش نیاز درس هایی باشد که می خواهید آنها را انتخاب کنید.

#32 ramtin 1391-03-06 02:42
salam man daneshju daneshgah sarasari ruzane hastam mi2nam tu payamnur term tabestune doruse omumi begiram?

پاسخ: با سلام. اگر دانشجوی دانشگاه پیام نور باشید می توانید ولی در غیر اینصورت خیر! سیستم آموزشی پیام نور با ساختار دانشگاه های دیگر کاملا متفاوت است و ارتباطی بهم ندارد.

#31 عباس شکری اشراقی 1391-02-09 19:49
سلام.من یک واحد عملی دارم و فارغ التحصیل میشم اگه نتونم تابستان بگیرم چه کاری باید بکنم?

پاسخ: با سلام. از دانشگاهتان بررسی کنید ببینید آیا می توانید در امتحان تک درس شرکت کنید و فارغ التحصیل شوید؟

#30 22 1390-11-26 00:24
با عرض سلام: آیا می توان دروس فراگیر را می توان به صورت خود خوان برداشت. و در شهریه آن فرقی می کند. شهریه فراگیر خیلی زیاد است.

پاسخ: با سلام. بله میتوانید. در کاهش شهریه هم موثراست.

#29 رویا 1390-07-01 15:52
سلام، من فراگیر ارشد قبول شدم، معدل دانشپذیری منو برای 8 واحد زده 5 ، میخوام بدونم که این معدل در معدل ترمهای بعدی تاثیر داره یا نه؟ ممنون.

پاسخ: با سلام
متاسفانه در این مورد اطلاعی نداریم.

#28 مینا 1390-06-28 10:40
سلام
من یک فایلی را از بخش ارسال مدارک حذف کردم حالا می خوام دوباره upload کنم نمیشه. پایین صفحه خطای scriptی می ده. من باید چه کار کنم؟؟؟
من و لطفا کمک کنید

پاسخ:
این سیستم گلستان یکی از پدیده های برنامه نویسی دانشگاه پیام نور است که کسی از عملکردش سر در نمی آورد!! ببینید اگر مشکلتان قابل حل شدن نیست به مسئول سایت در دانشگاهتان مراجعه فرمائید.

#27 نگین 1390-06-20 23:46
سلام چرا من نمیتونم نمرات ترم تابستون رو مشاهده کنم وقتی درس رو انتخاب میکنم خطا میده میگه برای مشاهده وارد کردن آدرس و ایمیل الزامی است چیکار کنم
تورو خدا بگید

پاسخ: با سلام. خوب چرا ایمیل و آدرسی را وارد نمی کنید تا مشکل حل شود. اگر مشکل شما خیلی حاد است به واحد کامپیوتر دانشگاه (آقای روحی) مراجعه فرمائید تا آنها مشکلتان را حل کنند.

#26 مینا 1390-06-20 15:37
آیاانتخاب واحدبراساس معدل تابستان است؟

پاسخ: خیر

#25 مینا 1390-06-20 15:35
آیا معدل ترم تابستان درانتخاب واحد ماثراست؟یعنی انتخاب واحدبراساس معدل تابستان است؟ممنون

پاسخ : خیر

#24 الهام 1390-06-13 08:47
ببخشید امروز 13 شهریوره ولی هنوز سیستم بروز نشده پس کی امتحانات شروع می شه؟
آیا افراد مهمان میتونن ترم تابستون توی دانشگاهی که مهمان شدن امتحان بدن؟
کتابی رو که باید پیدا نکردم.الان می شه حذف و اضافه کرد؟

پاسخ : برای مشاهده پاسخ خود به بخش «تماس با ما» در نوار بالای سامانه مراجعه فرمائید!

#23 مهسا 1390-06-12 13:40
22 بخونه:
نرو امتحان. خودشون حذف اضطراری می زنن.

#22 ناهید 1390-06-12 06:30
سلام من امروز امتحان دارم ولی نمیتونم حذفش کنم. پیام نورم شد دانشگاه!

#21 سید 1390-06-11 13:16
فردا امتحانه.
حذف و اضافه را نمی دونم!

#20 سعاد 1390-06-11 01:19
باسلام خواستم بدونم امکان حذف واضاف درس ترم تابستان وجود دارد وایا از شهریه کم میشود یا نه.با تشکر.

#19 20 1390-06-04 13:29
سلام یه سوال؟ ایا میتونم حذف و اضافه کنم تو تابستون؟ چطور؟ و از
کی؟

#18 sami 1390-06-01 15:25
سلام :وقتی حذف اضطراری میکنی شهریه رو کم میکنند یا نه؟

#17 حامد 1390-05-27 11:53
سلام اقا حذف اضطراری کیه من می خوام حذف کنم نمی تونم
پاسخ:
در اطلاعیه‌های منتشر شده در رابطه با ترم تابستان امسال زمان ثبت‌نام ، حذف و اضافه ترم تابستان 90/04/26 الی 90/05/08 آمده است و اشاره ای به حذف اضافه نشده.
توصیه میکنیم با مسئولین آموزشی دانشگاه خود تماس گرفته و کسب تکلیف کنید شاید امکان حذف اضطراری در زمان دریافت کارت آزمون وجود داشته باشد.

#16 محمد کنعانی 1390-05-17 12:14
سلام . من ترم تابستون تربیت بدنی 1 برداشتم .منتهی نمیدونم کلاسهاش برگزار میشه یا نه ؟ اصلا کلاس داره ؟
پاسخ:
با سلام.
طبق اعلام سایت رسمی دانشگاه ، دانشجویان خانم در روز چهارشنبه 2 شهریور و دانشجویان آقا نیز در روز پنجشنبه 3 شهریور جهت تعیین موضوع تحقیق درس تربیت بدنی 1 یا 2 باید در دانشگاه حضور پیدا کنند و عدم حضور به منزله حذف درس خواهد بود.
" احتمالا " باتوجه به تعطیل بودن مرکز ورامین در تمام طول مردادماه ، درس تربیت بدنی 1 و 2 کلاسی نخواهند داشت.

#15 نوری 1390-05-15 11:19
سلام چرا شهریه متغیر من عین ترم عادی محاسبه شده
پاسخ :
با سلام.
شما جهت علت یابی و حل مشکل باید به امور مالی دانشگاه مراجعه کنید.

#14 سمیرا 1390-05-09 08:53
سلام .من برای تغییر رشته ثبت نام کرده ام اما وقتی به پایگاه ثبت نام وارد می شم دروسی که لازم بود برای تغییر رشته ثبت نام کنم رو نشون نمیده می خوام بدونم این رو دانشگاه وارد می کنه یا من باید ثبت نام کنم با تشکر سمیرا

پاسخ:
با سلام به شما مخاطب گرامی سامانه.
طبق اعلام سایت رسمی دانشگاه :
1 - انتخاب واحد توسط کارشناس مربوطه انجام پذیرفته است.
2 - رؤیت انتخاب واحد در سیستم گلستان بعد از تأیید سازمان مرکزی انجام می شود.

جهت مطالعه‌ی متن کامل اطلاعیه امتحان تغییر رشته به خبر " اعلام تاریخ امتحان دانشجویان متقاضی تغییر رشته + نکات مهم " از طریق لینک :
http://www.pnu.charchoob.com/index.php/1389-05-12-16-03-12/1208-1390-04-30-15-07-03.html
مراجعه کنید.

#13 ترابی 1390-05-07 08:39
سلام برای انتخاب واحد ترم تابستان به سیستم گلستان از 26 تیر مراجعه کرده ام ولی پیغام ثبت نام شما پایان یافته یا در مرحله ثبت نام قرار ندارید را اعلام میکند و متاسفانه دانشگاه هم تعطیل میباشد و کسی
در این ضمینه پاسخگو نیست لطفا مرا راهنمایی نمایید با تشکر
پاسخ:
با سلام.
متاسفانه پیشنهاد خاصی برای کمک به شما دوست گرامی به نظرمان نرسید.
شاید در بازه زمانی تعیین شده برای شما به سایت مراجعه نکرده اید.
بهتر است پس از بازگشایی دانشگاه جهت پیگیری مشکل و جلوگیری از تکرار آن در ترم‌های آینده به مسئولین آموزشی دانشگاه مراجعه نمایید.

#12 شیوا 1390-05-04 11:13
با سلام
ببخشید من نمیتونم انتخاب واحد کنم دروس برام ارائه نشده چیکار باید بکنم؟
پاسخ :
علیکم السلام.
دانشگاه پیام نور قبلا اعلام کرده بود انتخاب واحد ترم تابستان طبق زمانبندیِ خاصی برای ورودی‌های سال‌های گوناگون انجام می‌شود شاید این زمانبندی را رعایت نکرده‌اید.
از مسیر ذیل :
ثبت نام ==> عمليات ثبت نام ==> ثبت نام اصلي
در سایت گلستان برای انتخاب واحد خود استفاده کنید و اگر مجددا با مشکل انتخاب واحد روبرو بودید به مسئولین آموزشی دانشگاه مراجعه کنید.

#11 آمنه 1390-05-03 15:23
باسلام من تو بیشتر سایت هایی که من مراجعه کردم گفته بودن تو ترم تابستان 90 میتونیم کتاب کنترل کیفیت اماری رو بگیریم ولی تو لیست  دروس قابل ارایه وجود ندارد ایا اینایی که گفتن صحت داره من فقط 4تا درس تخصصی ام مونده که فقط کارسنجی رو گذاشتن چرا درسهای دیگه وجود نداره میخواستم سریع راهنمایی ام کنین چون مهلت انتخاب واحد ترم تابستان داره تموم میشه با تشکر 

پاسخ :
با سلام به شما مخاطب گرامی.
پاسخ شما در کامنت قبلی داده شده است.

#10 دانشجو 1390-05-02 13:29
پاسخ :
به اطلاع تان می‌رسانیم که تنوع بسیار زیاد رشته‌ها و دروس در دانشگاه پیام نور مانع از آن است که ما اطلاعات تخصصی مربوط به مسائل آموزشی همه‌ی رشته‌ها را در اختیار داشته باشیم ولی احتمالا اگر درسی در لیست دروس قابل ارائه نباشد شما نمیتوانید آن را برای ترم تابستان انتخاب کنید.
با این وجود توصیه ما به شما و تمامی دوستان دانشجو اینست در اینگونه موارد از مسئولین آموزشی دانشگاه پیام نور استعلام کنید و طبق پاسخ آنان عمل کنید.

#9 آمنه 1390-05-02 11:13
سلام من میخواستم کتاب کنترل کیفیت اماری و مدیریت تولید رو بگیرم ولی تو درسهایی که من باید انتخاب کنم نیستن من ترمای اخرمه چیکار کنم اینارو بگیرم خیلی برام ضروریه اینارو بگیرم لطفا سریع جواب میخوام

#8 آمنه 1390-05-02 11:08
سلام من میخواستم کنترل کیفیت اماری رو با مدیریت تولید رو تو ترم تابستان بگیرم ولی هیچکدومشون تو درسهایی که من میخوام انتخاب کنم نیست لطفا راهنمایی کنید میشه این کتاب هارو تو ترم تابستان گرفت چون من ترمای اخرم وضروریه اینارو تو ترم تابستون بگیرم با تشکر از زحمات شما برای دوستانتون لطفا راهنمایی کنید

#7 واحد بین الملل 1390-05-01 23:14
سلام.شرایط ادامه تحصیل در خارج از کشور ماند کشور چین چگونه است؟

#6 واحد بین الملل 1390-05-01 23:12
سلام.در کشور چین قصد ادامه تحصیل دارم.شرایطش را میخواستم بدانم

#5 دانشجو 1390-05-01 15:12
پاسخ :
با سلام به دوستان گرامی.
در رابطه باامکان یا عدم امکان انتخاب دروس اختیاری - تخصصی و درس معرفی به استاد به مسئولین آموزشی دانشگاه مراجعه کنید.

#4 *2 1390-04-31 16:09
سلام تارخ امتحان دروس معرفی به استاد توسط استاد تععین میشه یا با امتحانات پایان ترم برگزار می شه

#3 رعنا 1390-04-31 14:17
سلام رشته من اقتصاد نظري هست
ميشه دو تا درس از دروس اختياري-تخصصي رو مثلا مثل اقتصاد شهري و اقتصاد مديريت رو باهم و در ترم تابستان برداشت؟

#2 دانشجو 1390-04-27 17:01
پاسخ:
اطلاع دقیقی از این موضوع نداریم.
جهت کسب اطلاع میتوانید به مسئولین آموزشی دانشگاه مراجعه نموده و یا با شماره‌ی 02922118621،2،3،4 تماس بگیرید.

#1 دانشجو 1390-04-27 12:57
سلام دروس اختیاری رشته مهندسی کامپیوتر در مرکز ورامین ارائه میشود؟
چه درسهایی ارائه میشود؟
لطفا سریعا جواب دهید
فوری...........فوری

Add comment