تبليغات
تبليغات

پذيرفته‌شدگان براي ثبت‌نام فراگير پيام نور چه كار كنند؟ پي دي اف چاپ پست الكترونيكي
يكشنبه ، 30 مرداد 1390 ، 18:01

خبرنامه دانشجویان ایران - سازمان سنجش آموزش کشور نتایج آزمون کارشناسی، كارداني به كارشناسي و كارشناسي ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور که در اردیبهشت ماه برگزار شد را اعلام کرد.

داوطلبان می توانند بر اساس شماره داوطلبي و شماره شناسنامه و يا شماره پرونده، نام و نام خانوادگي، شماره شناسنامه و سال تولد براي مشاهده كارنامه اوليه و نتيجه خود در پایگاه الکترونیکي سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اقدام كنند.

در سه این آزمون، 78 هزار و 19 نفر در مقطع کارشناسی، 5 هزار و 200 نفر در مقطع کارشناسی ناپیوسته و 11 هزار و 459 نفر هم در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شده اند که در کل حدود 90 هزار داوطلب در سه مقطع فراگیر پیام نور مشغول به تحصیل می شوند. بر همين اساس سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات ثبت نام و مدارک لازم برای حضور در سه دوره فراگیر دانشگاه پیام نور را اعلام کرد كه تمام داوطلبان با در دست داشتن مدارک لازم از 27 تا 31 شهریورماه فقط در کد قبولی اعلام شده‌ در نیمسال نخست سال تحصیلی 91-1390 برای ثبت‌ نام در رشته قبولی به مراکز دانشگاه پیام نور مراجعه کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام:

- اصل و تصوير كليه صفحات شناسنامه. (دو برگ)

- اصل و تصوير كارت ملي.

- 6 قطعه عكس 4×3 جديد تمام رخ با زمينه روشن تهيه شده در سالجاري و پشت نويسي شده.

- اصل و تصوير مدرك تحصيلي.- مدرك مشخص كننده وضعيت نظام وظيفه (ويژه آقايان)

- گواهي تأييديه سهميه ايثارگري از مراجع ذيربط براي استفاده كنندگان از سهميه ايثارگري.- گواهي اشتغال به كار و اصل حكم كارگزيني مربوط به استفاده كنندگان از سهميه كارمندي.

مدارک مورد نیاز برای كارشناسي پيوسته:

- اصل و تصوير گواهي، ديپلم متوسط نظام جديد يا (اصل و تصوير گواهي ديپلم متوسطه نظام قديم).

- اصل و تصوير ريزنمرات دوره‌هاي متوسطه نظام جديد و پيش دانشگاهي (يا اصل و تصوير ريزنمرات دوره متوسطه نظام قديم).

- اصل رسيد پستي تأييديه تحصيلي ديپلم متوسطه نظام جديد و پيش دانشگاهي (يا اصل رسيد پستي تأييديه تحصيلي ديپلم متوسطه نظام قديم)

مدارک مورد نیاز برای كارشناسي ناپيوسته:

- اصل و تصوير مدرك فوق ديپلم (مدرك كارداني مورد تائيد شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و يا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي) با قيد معدل

نكته: لازم به ذكر است پذيرفته شدگاني كه مدرك كارداني آنها فاقد معدل مي‌باشند لازم است نسبت به ارائه گواهي فارغ‌التحصيلي داراي معدل در مقطع كارداني اقدام نمايند.

مدارک مورد نیاز برای كارشناسي ارشد:
- اصل مدرك كارشناسي (ليسانس) مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كه در آن معدل دوره كارشناسي قيد شده باشد.

نكته: پذيرفته شدگاني كه به دلايلي قادر به ارائه اصل مدرك كارشناسي (ليسانس) نمي باشند؛ لازم است اصل گواهي دانش‌آموختگي تاييد شده توسط دانشگاه يا موسسه آموزش عالي محل اخذ كارشناسي (ليسانس) را ارائه نمايند كه در آن عبارت زير قيد شده باشد.«اشتغال به تحصيل نامبرده مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مي‌باشد.»

قابل توجه داوطلبان رشته تربيت بدني:
معرفي شدگان رشته تربيت بدني و علوم ورزشي پس از شركت در آزمون عملي و قبولي در آن مجاز به ادامه تحصيل مي‌باشند. بديهي است ثبت نام ايشان پس از قبولي در آزمون عملي از نيمسال دوم سال تحصيلي 91-1390 خواهد بود. ضمناً تاريخ برگزاري آزمون عملي متعاقباً از طريق سايت دانشگاه پيام نور در اواخر مهرماه اعلام خواهد شد.

لازم به ذكر است امتحان عملي مذبور قابل تكرار نخواهد بود.پذيرفته شدگان رشته تربيت بدني كه داراي مدرك مي باشند از آزمون عملي معاف مي‌باشند و ساير معرفي شدگان اين رشته مي‌بايست در آزمون عملي كه تاريخ آن متعاقباً در مهرماه سال جاري از طريق سايت دانشگاه پيام‌نور اعلام مي‌شود، شركت نمايند.

ضمناً آزمون عملي مزبور غير قابل تكرار و ثبت نام كليه پذيرفته شدگان قطعي اين رشته از نيمسال دوم سال تحصيلي 91-1390 خواهد بود.
يادآوري مهم براي كليه پذيرفته‌شدگان:

لازم به ذكر است كليه پذيرفته‌شدگان براي اطلاع دقيق از تاريخ و چگونگي ثبت نام خود مي‌توانند از تاريخ 23/6/90 به سايت دانشگاه پيام‌نور به نشاني http://pnu.ac.ir  مراجعه نمايند.

در پايان لازم به توضيح است كه كارنامه كليه داوطلبان شركت كننده در آزمون بر روي سايت سازمان قابل مشاهده مي باشد و لذا داوطلبان در صورت هر گونه سئوال منحصراً از طريق سيستم ارسال درخواست الكترونيكي سايت سازمان مي توانند اقدام نمايند و از مراجعه حضوري جداً خود داري كنند.

آخرين ويرايش : سه شنبه ، 15 شهریور 1390 ، 15:05

Comments 

#2 یاسر 1390-12-19 07:47
من مدرک کاردانی دارم ولی چون رشته فنی هستم مدرک کاردانی من را بجای ÷یش قبول میکنن. این نهایت بی عدالتی. واقعا اگه خودتون همچن مشکلی داشتید اینکارو میکردید. این کار باعث منصرف شدن من و امثال من از تحصیل میشود.

#1 ناشناس 1390-07-07 22:07
زمان تشکیل کلاسهای پذیرفته شدگان فراگیرپیام نور از چه تاریخی است

Add comment